אודות

Alpine הנו יצרן רכבים צרפתי המפורסם בשל רכבי הפרימיום שלו בתחום הספורט ומירוץ.

מורשת

המותג הוקם בשנת 1955 ע״י ז׳אן רדלה, סוכן רכבי רנו ונהג ראלי, ותפרסם בשל דגמיו החדשניים וקלי משקל, שזכו במספר מירוצים יוקרתיים בסבבי הספורט המוטורי האירופאיים והבינלאומיים.
החברה נקנתה ע״י רנו בשנת 1973, אך רכבים נושאי לוחית שם של Alpine יוצרו עד 1995. לאחרונה, Alpine חודשה עם השקתה של Alpine A110 Vision.

ALPINE - אגדה שמעצבת את העתיד

Alpine נוסד בצרפת בשנת 1955 על ידי ז'אן רדלה, אדם עם תשוקה נלהבת לספורט מוטורי. הרי האלפים – "מגרש המשחקים" האהוב עליו - היוו את ההשראה עבור שם המותג. את הצלחתו המיתולוגית של המותג בנה רדלה על פי שלושה עקרונות: קלילות, זריזות ורוח תחרותית.
החל מהניצחונות הראשונים של אלפין ועד היום, עקרונות אלו עדיין שוכנים בליבת ה-DNA של המותג.
ה-A110 החדשה מציעה פרשנות מודרנית חדשנית של עקרונות אלה, עם פילוסופיה החותרת לנהיגה עילאית עבור כולם, בכל יום.

עיצוב אייקוני

צוות העיצוב לכד את הרוח של Alpine כדי ליצור עיצוב אלגנטי שיעמוד במבחן הזמן. Alpine A110 משלבת רמיזות עיצוביות מדגם ברלינט A110 האייקוני עם אלמנטים עיצוביים מודרניים.
"הייחודיות של עיצוב זה היא הקו האחיד המצויר במשיכה אחת. הוא מתעורר לחיים כשכבה שנייה המאחדת את החלקים המכניים. אחדים מהאלמנטים העיצוביים מנציחים את המאפיינים הייחודיים של מכוניות Alpine המיתולוגיות, כמו צד הגוף החלול והפס המרכזי על מכסה המנוע".

מרוצים

הספורט המוטורי נמצא ב-DNA של Alpine. המורשת של אלפין החלה בשנת 1971 בראלי מונטה קרלו, עם הניצחון של ברלינט A110. ברלינט שחזרה את הביצועים האלה גם בשנת 1973, כאשר זכתה באותה שנה באליפות העולם הראשונה בראלי. בשנת 1978 ניצחה Alpine בתחרות 24 השעות של Le Mans עם ה-A442B בקטגוריה העליונה של מבחן הסיבולת.
2021 סימנה אבן דרך חשובה בהיסטוריה של המותג, עם כניסתה לפורמולה 1 וניצחון ב-GP ההונגרי. במקביל, המותג חזר לטופ העולמי של אליפות העולם במירוצי סיבולת, עם פודיום בתחרות 24 השעות של Le Mans. לקינוח, Alpine הגיעה לגבהים חדשים עם זכייה בגביע העולם FIA RGT לשנת 2021 ו-2022.